Mediakritiek & Crowdsourcing: reacties mei 2013 - juni 2013

door Tom Cochez
IJSBERG DEFINITIEF

 

Het Laatste Nieuws, 1.200 Antwerpse banen en de ‘jammerlijke vergissing’ met Borgerhout

2 reactiesRSS

1. Joris Souffreau 5 maanden geleden

Een jammerlijke vergissing… Of is Marij Preneel misschien preventief uit het bevolkingsregister geschrapt?

Beantwoorden

2. jan willems 5 maanden geleden

Jongens, hou er nu toch eens mee op almaar jullie ‘frustratie’ – omdat Christian Van Thillo jullie destijds heeft ‘weggezuiverd’ bij De Morgen – te cultiveren. Aan journalistiek solipsisme heeft de lezer niks. En wat mij betreft mag je deze reactie rustig deleten.

Beantwoorden

 

The Guardian en de teloorgang van de vierde macht

 

The Guardian en de teloorgang van de vierde macht

1 reactieRSS

1. Dirk Janssen 5 maanden geleden

Het valt me op dat toen Labour nog aan de macht was in het VK, the Guardian echt stukken minder kritisch was. Eigenlijk een beetje zoals the Independent nu alles van de regering aanneemt, nu de Lib Dems meeregeren. Ik denk dat we bij de volgende regering gewoon weer lekker the Independent gaan lezen.

Beantwoorden

 

Het einde van het creatief overschrijven?

 

De overheid als behoeder van het vrije woord

 

De overheid als behoeder van het vrije woord

4 reactiesRSS

1. Philippe Huybrechts 6 maanden geleden

Als de steun voor de krantengroepen via Bpost 120 miljoen Euro is , waar is dan de rest van die 300 miljoen ?

En in hoeverre is die 120 miljoen een steun voor BPost ipv voor de krantenwereld.

Beantwoorden

o Tom Cochez 6 maanden geleden

@Philippe,

De antwoorden daarop vind je onder meer hier: https://www.apache.be/2010/09/28/de-post-houdt-openbaar-contract-geheim/

en op de via die pagina gelinkte andere artikelen.

Beantwoorden

 Philippe Huybrechts 6 maanden geleden

Is nog eens een reden om te grasduinen in het archief van Apache.

Samengevat: 120 miljoen voor de distributie van de kranten, 80 miljoen voor de tijdschriften en dan nog eens 93 miljoen als reclame budget.

Beantwoorden

2. Lieve Flour 6 maanden geleden

“Als de kwaliteit niet hoog was, zouden lezers snel afhaken”, kopt De Standaard. Maar is het afhaken van de lezers niet net datgene waar kranten over klagen?

Als een daling van de kwaliteit en een gebrekkige onderzoeksjournalistiek redenen waren om af te haken, is mijn tweede bedenking, zouden bladen als Story, Dag Allemaal, Familie en aanverwanten al lang op de fles gegaan zijn.

Tenzij kwaliteit niet alleen bepalend is, natuurlijk…

Beantwoorden

Kranten weren mediakritiek PEN Vlaanderen van opiniepagina’s

 

Kranten weren mediakritiek PEN Vlaanderen van opiniepagina’s

2 reactiesRSS

1. Robrecht Vanderbeeken 6 maanden geleden

PEN Vlaanderen verdient maar een half applaus, vanwege een halve waarheid.

Let’s take our media back: http://www.dewereldmorgen.be/blogs/robrecht-vanderbeeken/2013/05/03/let-s-take-our-media-back

Beantwoorden

2. Philippe Huybrechts 6 maanden geleden

Het grappige is dat het interview in DS met Geert van Istendael precies die pertinente vragen stelde die voor de hand lagen.

Beantwoorden

LEES OOK
Steven Vanden Bussche 09-10-2026

Orde van Architecten hervormt tuchtprocedure

Apache was aanwezig bij een rondetafelgesprek met leden van de Orde en uit de sector.
Zes mannen zitten aan een tafel in een vergaderzaal, achter hen zie je op een scherm een projectie van de vergaderruimte.
Stan De Spiegelaere 08-10-2026

De Europese Commissie organiseert met nieuwe bedrijfsvorm EU Inc de uitverkoop van de eeuw

Europese vakbonden trokken al vroeg aan de alarmbel.
Ursula von der Leyen in het spreekgestoelte van het Europees Parlement.
Karl van den Broeck 08-10-2026

Kernenergie de toekomst? De reactoren zijn duur, onveilig en niet aangepast aan hitte

Kernenergie wordt steeds minder aantrekkelijk binnen de energiemix.
Een fiets weg op een heuvel kronkelt naar gebouwen van een kerncentrale in Doel.