Amélie Poinssot / 02-08-2022 Timothy Snyder: ‘Het doel van deze oorlog is de vernietiging van de Oekraïense natie’ 'Rusland houdt niet op met praten over zijn genocidale bedoelingen in Oekraïne', zegt historicus Snyder.
Redactie Apache / 08-06-2022 Kernbommen en oorlogsmisdadigers in Apache Magazine Wat krijg je allemaal te lezen en bekijken in het zomernummer?
Karl van den Broeck / 14-05-2022 Het geheim van het Oekraïense leger en de zoektocht naar de mol in het Hooggerechtshof Van het Amerikaanse Hooggerechtshof tot het nieuwe Franse front populaire: dit is de Keuze van Apache.
Karl van den Broeck / 30-04-2022 Hackers tergen de Russen en Elon Musk haalt zijn slag thuis Wat is Elon Musk van plan met Twitter? En wie hackt de Russen?
Hind Fraihi / 22-04-2022 China, Turkije en Rusland vormen het virtuele voetvolk in Oekraïne-oorlog Op YouTube worden geen Belgische media aanbevolen bij de zoektocht naar video's.
Esmeralda Borgo / 21-04-2022 Russische vrijwilligers springen in de bres voor Oekraïense vluchtelingen Wij gingen op bezoek bij een Russisch koppel in Antwerpen dat een Oekraïens gezin opvangt.
Tom Cochez / 05-04-2022 Historicus Anne Morelli: ‘Ook wij worden gestuurd door oorlogspropaganda’ Anne Morelli past de basismechanismen van oorlogspropaganda toe op de oorlog in Oekraïne.
Jeremy Scahill / 16-03-2022 Ongeziene westerse wapenleveringen aan Oekraïne kunnen oorlog verlengen Vergroten of verkleinen de westerse wapenleveringen de kans op een einde aan de oorlog in Oekraïne?
Frank Olbrechts / 15-03-2022 Hoe Poetin de geschiedenis in zijn kraam doet passen Vladimir Poetin rechtvaardigt met verdraaide historische claims de brutale invasie van Oekraïne.
Koen Smets / 11-03-2022 Regels in de weegschaal Zelfs wanneer onze keuzes bepaald worden door regels moeten we afwegingen maken.
Jan Walraven / 05-03-2022 Dit moet je lezen en bekijken om de oorlog in Oekraïne beter te begrijpen Deze boeken, films en podcasts geven je meer inzicht in het conflict tussen Rusland en Oekraïne.
Steven Vanden Bussche / 03-03-2022 Wat komt na de Europese censuur van RT en Sputnik? Mediaprofessor Ike Picone formuleert scherpe kritiek op de Europese censuurmaatregelen.
Grace Blakeley / 02-03-2022 Straf de Russische oligarchen, niet de armen Het is tijd om Poetins echte machtsbasis te raken: de 500 rijkste oligarchen van Rusland.
Ellen Debackere / 02-03-2022 Racisme en discriminatie aan Oekraïense grenzen Afrikaanse en Aziatische vluchtelingen melden discriminatie door officieren aan de grensovergangen.
Steven Vanden Bussche / 01-03-2022 Vrees voor wapenwedloop wordt weer reëel Volgens professor Tom Sauer is er een moreel opbod in de behoefte om Oekraïne bij te staan.
Karl van den Broeck / 26-02-2022 Oorlog in Oekraïne: blijf door het bos de bomen zien Duiding en achtergrond van onze mediapartners bij de oorlog in Oekraïne.
Frank Olbrechts / 25-02-2022 Vergeten Europese richtlijn kan opvang Oekraïense vluchtelingen stroomlijnen Een nooit eerder toegepaste Europese richtlijn kan zorgen voor verplichte tijdelijke opvang.
Zafer Sivrikaya / 23-02-2022 Oekraïne: diplomatiek koorddansen voor Turkije Hoelang kan Turkije het evenwicht bewaren tussen de NAVO en Moskou?
Naomi Schalit / 22-02-2022 Crisis in Oekraïne: Poetin erkent afgescheiden regio's, Biden beveelt beperkte sancties De vete tussen Oekraïne en Rusland manifesteert zich op verschillende manieren.
Tom Cochez / 17-02-2022 Vlaams Belang verkiest Russische roebels boven Oekraïense broeders Het Oekraïens-Russische conflict doet Vlaams Belang zwalpen.